Sağlık Bilimleri Fakültesi Personeli Protokol Kuralları Eğitimi Aldı

Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Araştırma ve Geliştirme Çalışma Komisyonu tarafından organize edilen programla SBF akademik ve idari personeline AFSÜ Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü (BYHK) tarafından Resmi Görgü Kuralları (Protokol) Eğitimi verildi.

Mavi Salon’da gerçekleşen eğitime SBF Dekanı Tolga Ertekin, SBF Araştırma ve Geliştirme Çalışma Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Yeliz Ciğerci, Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Filiz Özden Yılmaz ile SBF akademisyenleri ve idari personeli katıldı.

BYHK’den Öğr. Gör. Ceyda Karaman ve Öğr. Gör. Nesrin Gülcü tarafından sunumların gerçekleştirildiği eğitimde genel olarak protokol kuralları, protokolde karşılama ve uğurlama, makamda davranış kuralları, ast-üst ilişkilerinde dikkat edilmesi gereken kurallar, giyim, hitap ve üslup, selamlaşa ve tokalaşma, tanıtma ve tanıştırma, telefonda konuşma gibi konularda dikkat edilmesi gereken hususlar ele alındı.

Eğitimde, Rektörlük ya da fakülte ev sahipliğinde yapılan etkinliklerde dikkat edilmesi gereken noktalar, kurum içi protokol düzeni, törenlerde ve programlarda oturma düzeninin nasıl olması gerektiği, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri gibi konular hakkında da bilgi verildi.

Eğitim, Doç. Dr. Ciğerci ve SKS Daire Başkanı Yılmaz tarafından Öğr. Gör. Karaman’a ve Öğr. Gör. Gülcü’ye Teşekkür Belgesi takdimi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2024

Podcast Kanalımız

AFSÜ Tanıtım Broşürü

Formlar

Kurum İçi Protokol Listesi

Sıkça Sorulan Sorular

Medyada AFSÜ

TV Programları

Sağlık ile İlgili Belirli Günler

Logolarımız

Skip to content