Akademisyenimizin Projesi Desteklenmeye Hak Kazandı

AFSÜ Kalite Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Ömer Faruk Akbulut’un projesi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) 1002-A Hızlı Destek Modülü kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Öğr. Gör. Akbulut’un proje yürütücüsü, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Erdal Hamarta ile Eğitim Programları ve Öğretimi Ana Bilim Dalı’ndan Doç. Dr. Hatice Yıldız Durak’ın danışman olarak yer aldığı “Çocukların Dijital Dünyayla Sağlıklı Buluşması: Ebeveyn Eğitim Programının Problemli Teknoloji Kullanımını Önlemedeki Etkisi” başlıklı projenin 12 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Okul öncesi dönemde problemli teknoloji kullanımını önlemeye yönelik geliştirilecek ebeveyn eğitimi programının etkililiğini incelemek amacıyla yapılacak proje kapsamında okul öncesi dönemde çocuğu bulunan ebeveynlerin çocuklarının teknoloji kullanımlarını sağlıklı bir şekilde kontrol edebilme becerilerini ve yeterliliklerini arttırmak hedefiyle altı oturumluk ebeveyn eğitim programı geliştirilecek. Eğitim programıyla ebeveynlerin çocuklarının teknoloji kullanımlarını sağlıklı bir şekilde kontrol etmeleri ve sağlıklı teknoloji kullanım becerilerine sahip olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2024

Podcast Kanalımız

AFSÜ Tanıtım Broşürü

Formlar

Kurum İçi Protokol Listesi

Sıkça Sorulan Sorular

Medyada AFSÜ

TV Programları

Sağlık ile İlgili Belirli Günler

Logolarımız

Skip to content