AFSÜ’de Öğrenci Kayıtları Sürüyor

“Sağlığın Üniversitesi” AFSÜ’de 2019-2020 akademik yılı öğrenci kayıtları devam ediyor. AFSÜ’yü kazanan öğrencilerin e-Devlet Kapısı üzerinden 16 Ağustosta başlayan kayıt sürecinde, dileyen öğrenciler Zafer Sağlık Külliyesine gelerek AFSÜ Tıp Fakültesindeki kayıt masalarında da kayıt işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

2019-YKS ile AFSÜ’nün lisans ya da önlisans programlarına kayıt hakkı kazanan bütün öğrenciler, YÖK’ün 2014-2015 öğretim yılından itibaren e-Devlet Kapısı üzerinden hizmete sunduğu elektronik kayıt (e-Kayıt) uygulaması ile kayıt işlemlerini bulundukları yerden kolayca yapabiliyor.

Kayıt işlemlerini elektronik ortamda tamamlamak isteyen öğrenciler, YÖK’ün e-Devlet üzerindeki sayfasında bulunan “Üniversite e-Kayıt” uygulamasını tıklayarak, “https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” adresi üzerinden 21 Ağustos 2019, 23.59’a kadar işlemlerini gerçekleştirebilecek.

2019-YKS yerleştirmeleri sonucunda bütün programlarının kontenjanları tamamen dolan AFSÜ’de kayıt masalarında kayıt işlemleri ise 23 Ağustos 2019 mesai bitiminde sona erecek.