Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Üniversitemize Ziyaret

Sandıklı Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri bölümlerimiz, programlarımız ve eğitim altyapımız hakkında bilgi almak için üniversitemizi ziyaret etti.

Tercihlerinde ve geleceklerini belirlemede yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen gezi programında bölümler hakkında yerinde bilgi alma fırsatı bulan 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri öncelikle AFSÜ Tıp Fakültesine konuk oldular. Burada Doç. Dr. Emre Atay tarafından öğrencilere Anatomi, Tıbbi Mikrobiyoloji, Histoloji ve Embriyoloji Laboratuvarları ile amfiler gezdirildi. Öğrenciler laboratuvarlarda yapılan çalışmaları gözlemleyerek personelimize merak ettikleri soruları yöneltti.

Üniversitemizin öğrenci kulüpleri ve faaliyetleri hakkında da bilgi edinen liselilerin ikinci durağı Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) oldu. Hemşirelik Laboratuvarı, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Laboratuvarı ve SBF’deki derslikleri de inceleyen öğrencilere Sağlık Yönetimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsa Gül, Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Hamide Nur Çevik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Kundakcı bölümlerin eğitim yapısı, staj imkânları ve mezuniyet sonrası iş olanakları hakkında açıklamalarda bulundu.

Son olarak Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğr. Gör. Rumeysa Sarı tarafından bölüm tanıtımı yapıldı ve alanla ilgili merak edilen konular anlatıldı. Tanıtım etkinliği hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.