Akademisyenlerimiz Hırvatistan’daki Rijeka Üniversitesine Gitti

Üniversitemiz ile Hırvatistan’daki Rijeka Üniversitesi arasında Erasmus+ Değişim Programı kapsamında ilk personel hareketliliği gerçekleşti.

AFSÜ Şuhut Sağlık Hizmetleri MYO İlk ve Acil Yardım Programı Öğr. Gör. Dr. Merve Şen, Rijeka Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Maja Abram’ın; Atatürk Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Öğr. Gör. Serkan Şen ise Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Robert Domitrovic’in davetiyle bir hafta süreyle üniversitede bulundular.

Rijeka Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleriyle beraber Mikrobiyoloji pratik derslerinde yer alan Öğr. Gör. Dr. Merve Şen üniversitemizde de kurulması planlanan Biyogüvenlik Seviye-2 düzeyindeki Deney Hayvanları Araştırma Merkezinde deneysel enfeksiyon modelleri üzerine incelemelerde bulundu. Öğr. Gör. Serkan Şen ise Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı öğretim üyeleri ve araştırmacıları için AFSÜ’nün araştırma laboratuvarlarının tanıtıldığı bir sunum gerçekleştirdi.